Summer 2018 - U10 Boys

Please ensure you (or your parents) make contact with your coach prior to the first scheduled training session.

All teams must have a nominated Team Manager by Round 2.  Please email Team Manager details including Team Name (i.e. G12/6), your name, email address and mobile number to info@waspsbb.com.au

Good luck for the season and GO WASPS.

Click on this link to go back to Saturday teams @ http://www.waspsbb.com.au/saturday-teams

Team Name B10/1 Return to Teams
Coach Frank Kondis 0419 523 913
Team Manager    
Training Day Monday
Training time 4:30pm to 5:30pm
Training venue The Knox School
Players & singlet number 7 Gage Kondis
14 Luke Atacador
43 Declan Marshall
40 Kye Slade
41 Lucan Negro
31 Cooper Warrin
9 Enoch Niranjan
15 Costas Bekos
     
Team Name B10/2 Return to Teams
Coach Glen Buccilli 0409 216 418
Team Manager    
Training Day Wednesday
Training time 5:30pm to 6:30pm
Training venue The Knox School
Players & singlet number 44 Bailey Lewis
53 Riley Feenstra
10 Nicholas Fisher
21 Jordan Pasula
30 Aiden Barker
8 Jayvel Singh
36 Senula Sududewage
12 Charlie Zerella
     
Team Name B10/3 Return to Teams
Coach Adam Leaman 0431 203 174
Team Manager    
Training Day Monday
Training time 5:30pm to 6:30pm
Training venue Waverley Christian College
Players & singlet number 3 Zavier Galucho
35 Riley Wood
53 Adhithyan Rajiv
44 Dylan Leaman
20 Toby Kosterlitz
4 Cooper Lynch
35 Noah Derwent
1 Archit Kannan
     
Team Name B10/4 Return to Teams
Coach John Michel 03 9729 6838
Team Manager    
Training Day Wednesday
Training time 4:30pm to 5:30pm
Training venue The Knox School
Players & singlet number 19 Jehan Meewathurage
15 Leobin Clark
49 Jake McCorry
25 Oliver O'Brien
51 Jarron Berton
43 Akshay Anand
46 Druv Bhatnagar
     
Team Name B10/5 Return to Teams
Coach Matthew Krawczyk 0416 655 311
Team Manager    
Training Day Monday
Training time 4:30pm to 5:30pm
Training venue The Knox School
Players & singlet number 3 Marcus Chen
28 Diyen Hettiarachchi
39 Shevin Hettiarachchi
2 Chase De Young
8 Thomas Krawczyk
52 Samuel Bray
2 Victor Romete
5 Dariel Kusmandono
    Shaya Esfandiar
     
Team Name B10/6 Return to Teams
Coach Ian Whitmore 0435 766 050
Team Manager    
Training Day Wednesday
Training time 6:30pm to 7:30pm
Training venue The Knox School
Players & singlet number 11 Tom Le Page
42 Darcy Cai
52 Samuel Mai
14 Chester Ng
45 Luke Robin
6 Justin Chen
17 David De Pedro
32 Tyler Palmer
     
Team Name B10/7 Return to Teams
Coach Vince Maida 0417 336 284
Team Manager    
Training Day Monday
Training time 4:30pm to 5:30pm
Training venue The Knox School
Players & singlet number 55 Luke Apostopolous
  Jordan Apostolous
38 Ayan Bajracharya
37 Anom Bajracharya
24 Charli Pringle
47 Sullivan Newman
16 Shae Johnson
  Issam Martinez-Elsamad
29 Boaz Sze
     
Team Name B10/8 Return to Teams
Coach Rebecca Dutton 0401 630 661
Team Manager    
Training Day Wednesday
Training time 5:30pm to 6:30pm
Training venue The Knox School
Players & singlet number 33 Luke Wang
34 Theodore Deves
18 William Chau
13 Benjamin Miller
57 Janos Choo
56 Simon Fan
9 Riley Slaney
7 Blake Dutton
31 Riley Sear